Laxaþjóð | A Salmon Nation
Laxaþjóð | A Salmon Nation
Zapraszamy NA SPOTKANIE, które połączy świadomy ruch z refleksją nad naszą relacją z naturą.
Godz. 16:30 Rozpoczniemy wspólną praktyką jogi prowadzoną przez Justynę Traczyk, która pomoże nam zakotwiczyć się w ciele, oddechu i chwili obecnej. To czas, by poczuć, że jesteśmy częścią większej całości — żywej, pulsującej natury.
Godz. 18:00 Po praktyce zaprosimy Cię na seans filmu marki Patagonia.
Spotkanie odbędzie się w łódzkim PURO. Będzie to okazja, by zanurzyć się w przestrzeni zlokalizowanej w samym centrum miasta, jednocześnie daleko od zgiełku.
***Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy przez formularz na dole strony***
"Laxaþjóð | A Salmon Nation"
Nasza relacja z naturą nie tylko definiuje naszą historię, ale także kształtuje naszą przyszłość. Jednak pod powierzchnią fiordów Islandii, przemysłowa metoda hodowli ryb grozi zniszczeniem jednej z ostatnich dzikich przestrzeni Europy. Otwarte sieci w hodowlach łososi powodują zniszczenia w delikatnych ekosystemach, zanieczyszczając nieskażoną przyrodę, okrutnie traktując hodowane ryby i doprowadzając lokalne populacje łososi do wymarcia. To przemysł, który stoi w sprzeczności z nienaruszoną islandzką scenerią, a jak pokazuje rosnący ruch lokalny, nic nie zastąpi natury. Laxaþjóð | A Salmon Nation opowiada historię kraju zjednoczonego przez swoje ziemie i wody oraz siłę wspólnoty, która chroni dzikie miejsca i zwierzęta, które pomogły ukształtować jego tożsamość.
Po seansie zaprosimy Was na rozmowę z Justyną Traczyk, INICJATORKĄ Movement For Change, oraz Z Justyną Filipek, BRAND MANAGeR MARKI Patagonia W POLSCE. Będzie to okazja do wspólnej refleksji i wymiany myśli na temat odpowiedzialności za środowisko i siły wspólnoty.
-
Zawodowo od kilku lat związana z Patagonią. Z dumą i pasją opowiada o inicjatywach, akacjach społecznych i ekologicznych prowadzonych przez markę. Skupiona głównie na tematyce związanej z odpowiedzialną i zrównoważoną modą oraz krokach jakie możemy sami podejmować, aby zmieniać swoje najbliższe otoczenie na bardziej przyjazne, zarówno nam jak i planecie.Wychowanie na wsi zakorzeniło w niej naturalną potrzebę bycia blisko natury oraz życia w zgodzie z nią i poszanowaniem jej zasobów. Obecnie mieszka w Krakowie, ale każdą wolną chwilę stara sięspędzać poza miastem.
-
Inicjatorka MovementForChange. Nauczycielka yogi z wieloletnim stażem, facylitatorka praktyk somatycznych i zajęć w nurcie trauma-informed. Szerzy podejście łączące self & collective care, przedstawiając na co dzień ruchowe i medytacyjne praktyki o głęboko transformującym charakterze. Akcentuje zarówno konieczność działania, jak i jakościowego odpoczynku. Prowadzi szkołę MERU Shala, organizuje wyjazdy i warsztaty, które wzmacniają poczucie bezpieczeństwa, sprawczość i odpowiedzialność. Na przestrzeni lat uczyła w kilkunastu krajach, od Indii po Zachodnie Wybrzeże, dzieliła się praktyką z pacjentkami onkologicznymi, uchodźczyniami i z kobietami osadzonymi w areszcie.
Organizuje swoje życie tak, aby mieć czas na liczne wspinaczkowe wyjazdy, od Tatr, przez Alpy, po Yosemite, bo najbardziej lubi rysy i długie drogi. Ale każdy czas w skale, spanie w namiocie lub w aucie na przełęczy i generalnie bycie w drodze, sprawią, że wszystko się wewnątrz zgadza.